seks

Pierwszy raz z BDSM – jak zacząć?

Dominacja, uległość, zadawanie bólu czy klapsy to jedne z najczęstszych fantazji seksualnych, o których nie wszyscy są gotowi mówić na głos, ponieważ wciąż są tematem tabu. W większości przypadków kobiety wolą być bezbronne i poddają się woli oraz sile mężczyzn. Zdarza się jednak, że jest zupełnie odwrotnie, kiedy to panowie chcą być dominowani. Zdobywająca powszechną sympatię technika BDSM (skrót od bondage, dominacja, sadyzm, masochizm) daje możliwość osiągnięcia nowych wrażeń, doznań seksualnych oraz zbudowania zaufania między partnerami. Dla wielu par, szczególnie z długim stażem, BDSM jest sposobem na wprowadzenie do swojego życia erotycznego nieco świeżości. Dla początkujących zaleca się zestaw do krępowania, kajdanki oraz liny.

Jak zacząć przygodę z BDSM?

Partnerzy muszą wyrazić zgodę i chęć na spróbowanie BDSM. Ważne jest również zaufanie. Celem BDSM nie może być odreagowanie złości czy gniewu na drugiej osobie, ani zadawanie bólu i czerpanie z tego niezrozumiałej przyjemności. Technika ta polega jednak na urozmaiceniu życia seksualnego i  eksperymentowania. Równie istotne jest wcześniejsze przedyskutowanie własnych granic. Mowa tu nie tylko o granicach bólu, ale także tych mentalnych. Warto też porozmawiać na temat gadżetów, które można kupić w stacjonarnym seks shopie lub przez Internet. Zestaw do krępowania osoby uległej to świetny pomysł na rozpoczęcie przygody z BDSM. Krępowanie rąk i nóg sprawia, że strona dominująca ma kontrolę nad partnerem. 

Podstawowe zasady dla adeptów BDSM

Każdą nową zabawę erotyczną powinno się zacząć od szczerej rozmowy. Obie strony muszą wyrazić na głos swoje obawy, pragnienia oraz fantazje. Przed rozpoczęciem praktyki BDSM warto ustalić wspólnie hasło bezpieczeństwa, które można wypowiedzieć, kiedy odczuwa się zbyt silny ból lub z innych powodów odczuwa się dyskomfort fizyczny bądź psychiczny. Poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe nie tylko w przypadku związków, ale jakichkolwiek eksperymentów w łóżku. Trzeba pamiętać także o wcześniejszym przedyskutowaniu, w jakich miejscach powinny znaleźć się ślady zabawy, np. malinki, siniaki czy zadrapania. Gdy partnerzy nie są jeszcze pewni, to powinno się spróbować od najmniej inwazyjnej techniki, czyli związywania części ciała za pomocą zestawu do krępowania. Równie istotne jest przygotowanie sypialni oraz zadbanie o ciszę i spokój. Na koniec należy mieć na uwadze, aby nie robić niczego wbrew partnerowi, nie strasząc czy denerwując go. 

Podstawowe akcesoria dla początkujących

Wybór zabawek seksualnych i akcesoriów może okazać się trudny. Niektóre z nich kojarzą się z torturowaniem, przerażają lub wręcz zachwycają. Dla stawiających swoje pierwsze kroki poleca się gotowe do użycia komplety, które pozwolą budować niezwykłe scenariusze. W sypialni adeptów BDSM powinny znaleźć się między innymi: opaska na oczy, liny i zestawy do krępowania ciała, kneble, kajdanki czy pejcze. Wszystkie gadżety są bezpieczne i zapewniają godziny przyjemnej zabawy.

BDSM to doskonały pomysł dla partnerów, którzy chcą podkręcić temperaturę w swojej sypialni oraz urozmaicić swoje życie seksualne. Technika ta pozwala wejść na nowy poziom przyjemności i doznań dla obu stron. Dzięki zaufaniu, wyobraźni i podstawowym akcesoriom można zamienić swoje fantazje w rzeczywistość. 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy