pompa ciepła

Ile kosztują pompy ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła w Sieradzu?

Właściciele domów coraz chętniej korzystają z naturalnych źródeł energii. Ogrzewają w ten sposób dom i przygotowują ciepłą wodę użytkową. Powodem nie tylko są oszczędności, ale również możliwość wykorzystania niewyczerpanych zasobów energii. Naturalne źródła energii oprócz tego, że oszczędzają domowy budżet, chronią również środowisko. Dlatego instalacja pompy ciepła jest bardzo dobrym, nowoczesnym rozwiązaniem.

Popularnym urządzeniem jest gruntowa pompa ciepła w Sieradzu. Jej zadaniem jest odebranie ciepła z gruntu i przekazanie do tzw. wymiennika ciepła. Pompy gruntowe wykazują zadowalającą sprawność tj. wydajność grzewczą, na którą wpływ ma występująca pomiędzy dolnym a górnym źródłem niewielka amplituda temperatury.

Powietrzna pompa ciepła

Jeśli zdecydujesz się na pozyskanie energii cieplnej za pomocą pompy ciepła w już powstałym budynku, dobrym rozwiązaniem będzie powietrzna pompa ciepła w Sieradzu.

Jest to urządzenie wolnostojące, które umieszcza się na zewnątrz budynku, choć zdarza się, że jest czasem montowane w środku. Jego zadaniem jest odbieranie ciepła z powietrza atmosferycznego, a następnie po rozprężeniu oddawanie go do systemu grzewczego.

Pompy ciepła powietrzne

Są tańsze niż gruntowe pompy ciepła, ale przypomnieć trzeba, że istnieją też pompy ciepła powietrze-woda i pompy ciepła powietrze-powietrze. Pierwszy rodzaj cieszy się mimo wszystko większą popularnością. Można nimi ogrzewać budynek z ogrzewaniem podłogowym. W krajach o cieplejszym klimacie najczęściej instalowane są pompy powietrza. Podczas upalnych dni pracują jako klimatyzatory.

Koszty ogrzewania ciepłej wody użytkowej i wnętrza budynku

Koszty pompy ciepła oraz montaż może być zniechęcający. Co niektórzy po przeliczeniu kosztów zainstalowania pompy ciepła decydują się na zakup zwykłego pieca węglowego bez podajnika lub z podajnikiem. W przypadku kotłów bardziej ekologicznych cena tych urządzeń może sięgać nawet do kilku tysięcy złotych. Jest to kwota, za którą już można zakupić pompę typu powietrze-woda.

Oszczędności są widoczne przy każdym rodzaju pompy ciepła. Czasami mogą być większe, czasami są mniejsze. Oczywiście koszty ogrzewania przy zastosowaniu na przykład kotła z podajnikiem na ekogroszek czy węgiel są niższe niż koszty pompy powietrza.

Największe oszczędności można wygenerować podczas eksploatacji pompy gruntowej. Ponieważ w tym przypadku generowane jest najniższe zużycie energii elektrycznej. W porównaniu z kotłem olejowym oszczędności są dwukrotnie wyższe od kosztów ogrzewania pompą gruntową. Firma https://hydraulik-stasiak.pl/pompy-ciepla/ oferuje dobrej jakości pompy ciepła w Sieradzu, dlatego warto zapoznać się bliżej z informacjami na stronie internetowej.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że węgiel, drewno, a nawet olej opałowy to paliwa należące do nieodnawialnych źródeł energii, dlatego ich ceny będą rosły. Inwestycja w pompę ciepła jest więc nowoczesnym i przyszłościowym rozwiązaniem na ogrzanie swojego domu, niezależnie od jego metrażu.

Podobne wpisy