Najpopularniejsze rodzaje plafonów

Dostosowanie właściwego oświetlenia stanowi bardzo ważny etap podczas wykończenia wnętrz. Plafony sufitowe to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań zarówno w domach, jak i przestrzeni publicznej. Jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Plafoniery to lampy sufitowe o zamkniętej konstrukcji. Ich nieodłącznym elementem jest klosz wykonany ze szkła lub innego tworzywa. Tez rodzaj oświetlenia cechuje się bardzo dużą uniwersalnością w zakresie zastosowania, a to wszystko dzięki budowie, która zapewnia dużą wytrzymałość. Ponadto na rynku dostępne są różne rodzaje plafonów, zaczynając od tych do użytku domowego, kończąc na lampach, które przystosowane są do warunków zewnętrznych. Sprawdźmy, jakie są ich najpopularniejsze rodzaje oraz do jakich pomieszczeń sprawdzają się najlepiej.

Plafony LED do użytku ogólnego

Jednym z najpopularniejszych są obecnie plafony LED. Doskonale sprawdzają się w domach, przestrzeniach publicznych, czy biurach. Dzięki swej energooszczędności o wydajności stanowią opłacalną inwestycję na długi czas. Z tego też powodu bardzo często wykorzystywane są w miejscach, w których niezbędna jest stała eksploatacja żarówek. Ponadto w sklepie Lena Lighting znajdziemy także plafoniery wyposażone w unikalną technologię LED GO!, która ma za zadanie zwiększenie wydajności. 

Dzięki swej energooszczędności o wydajności stanowią opłacalną inwestycję na długi czas. Z tego też powodu bardzo często wykorzystywane są w miejscach, w których niezbędna jest stała eksploatacja żarówek. Ponadto w sklepie Lena Lighting znajdziemy także plafoniery wyposażone w unikalną technologię LED GO!, która ma za zadanie zwiększenie wydajności. 

Warto podkreślić, że wybierając plafony LED na stronie lenalighting.pl, możemy samodzielnie dostosować ich parametry, w tym barwę światła. To bardzo ważne, ponieważ jego temperatura bezpośrednio wpływa na całą aranżację wnętrza. Do powierzchni mieszkalnych doskonale sprawdzi się barwa ciepła oraz neutralna. Do publicznych natomiast, najczęściej wybierana jest zimna. 

alighting.pl, możemy samodzielnie dostosować ich parametry, w tym barwę światła. To bardzo ważne, ponieważ jego temperatura bezpośrednio wpływa na całą aranżację wnętrza. Do powierzchni mieszkalnych doskonale sprawdzi się barwa ciepła oraz neutralna. Do publicznych natomiast, najczęściej wybierana jest zimna.

Lampy sufitowe do wnętrz

Plafoniery stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych lamp wiszących. Te przeznaczone do wnętrz doskonale sprawdzają się właśnie w domach. Co je wyróżnia. Przede wszystkim świetny, nowoczesny design. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli, które dopasować można do właściwie każdej aranżacji. Ozdobne lampy sufitowe wykonane mogą być z różnych materiałów, w tym także z tych kruchych, ponieważ nie są one narażane na czynniki zewnętrzne. Tym samym dysponujemy dużą dowolnością wyboru. Plafoniery cechują się swą wysoką estetyką, są więc wspaniałą ozdobą. Ponadto modele dostępne w Lena Lighting wykorzystują wiele nowoczesnych technologii, takich jak system wyczuwania ruchu.

Plafony do montażu w przestrzeniach publicznych

Oświetlenie montowane w miejscach użytku publicznego powinno cechować się nie tylko energooszczędnością, ale i dużą odpornością na uszkodzenia. Plafony są tym samym, jednym z najczęściej wybieranych opcji. Wśród modeli dostępnych na rynku znajdziemy bowiem także takie, które wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia zewnętrzne. Wiele z nich posiada także specjalne zabezpieczenia w postaci siatek ochronnych. 

Odpowiednio przystosowane plafony LED umożliwiają także montaż zewnętrzny. Ich konstrukcja chroni źródło światłe przed wpływem czynników atmosferycznych. Takie modele sprawdzają się zarówno w miejscach publicznych, jak i oświetlenie posesji prywatnej.