samochód

Jak sprawdzić historię pojazdu z Niemiec?

Rynek samochodów używanych kwitnie. Dzieje się tak między innymi z powodu ograniczonego dostępu do samochodów nowych. Najczęściej przez oczekiwanie na części, zamawiane samochody można odebrać dopiero po kilku miesiącach, a niekiedy nawet po roku czy dwóch. Sprawia to, że większość decyduje się na zakup samochodów używanych, które są dostępne od ręki. 

Kolejnym powodem, dla którego coraz mniej osób decyduje się na zakup samochodu prosto z salonu, jest jego utrata na wartości. Niestety, ale już w momencie podpisania dokumentów odbioru i wyjazdu z salonu samochodowego, nowe, wymarzone auto ogromnie traci na ważności. To właśnie moment, w którym zmienia się ono z nowego auta na używane. Szacuje się, że największy spadek wartości odnotowuje się właśnie w ciągu wyjazdu z salonu oraz następnych dwóch lat użytkowania pojazdu. Przy szalejącej inflacji i obecnych cenach paliw, zakup używanego samochodu może się po prostu opłacać.

Razem z popularnością samochodów używanych, prężnie rozwija się również rynek firm, które zajmują się sprowadzaniem ich z zagranicy. Jednym z najczęstszych kierunków są oczywiście w tym przypadku Niemcy. Co ciekawe, na przykład w 2021 roku z tego kraju do Polski sprowadzono ponad pół miliona samochodów. Najczęściej wybierane okazywało się Audi A4. Polacy pokochali w tym wypadku niezawodność, wygląd oraz komfort jazdy niemieckich aut. 

Zastanawiasz się, czy warto sprowadzić swój samochód zza granicy? Na przykład w Niemczech, wiele samochód posiada tak zwany 'autostradowy licznik’. Chodzi tutaj oczywiście o ilość przejechanych do tej pory kilometrów.

Mimo że bardzo często jest ich po prostu dużo, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w Niemczech drogi wyglądają zdecydowanie lepiej, a infrastruktura jest na tyle rozbudowana, że do pracy często dojeżdża się nawet kilkadziesiąt kilometrów. Panuje przekonanie, że najwyższa granica wynosi 200 tys. km. Jak się jednak okazuje, to nie przebieg powinien określać, czy warto zdecydować się na zakup danego samochodu. Najważniejszy w tym przypadku jest oczywiście jego stan techniczny, który przy odpowiednich serwisach, nawet po przekroczeniu 300 tys. kilometrów, potrafi być na bardzo dobrym, wysokim poziomie. 

Sprowadzenie auta zza granicy daje również możliwość spełnienia swoich motoryzacyjnych marzeń, które w naszym kraju niestety nie są tak łatwe do zrealizowania. Między innymi chodzi tutaj o amerykańskie samochody takie jak Ford Mustang czy Dodge Viper, które na polskich drogach robią prawdziwą furorę, a o ich posiadaniu marzą tysiące osób. 

Jak sprawdzić historię pojazdu z Niemiec?

Zdecydowałeś się na zakup zagranicznego samochodu? Zastanawiasz się, jak sprawdzić historię auta z Niemiec? Jest to konieczne, ponieważ według wielu źródeł ponad połowa ofert związanych ze sprzedażą samochodów jest niezgodna z prawdą.

Dzięki firmie Autotesto zaoszczędzisz zarówno czas, jak i nerwy związane ze sprowadzeniem samochodu i przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji. Na stronie https://www.autotesto.pl/samochody-z-niemiec/ możesz zapoznać się ze szczegółową ofertą, a także będziesz mieć możliwość wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który ułatwi tej firmie wykonanie zlecenia. Specjaliści wybiorą dla Ciebie odpowiednie, sprawdzone oferty, co zdecydowanie ułatwi Ci podjęcie najlepszej decyzji zakupowej — szczególnie kiedy nie znasz się na motoryzacji.

Pamiętaj, że eksperci wiedzą, jakie wady posiadają konkretne modele samochodów. Co więcej, wiele usterek i problemów nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Nawet jeżeli samochód z zewnątrz i środku wygląda nienagannie, może się okazać, że technicznie wymaga wielu napraw i ogromnych nakładów finansowych. Oddając sprowadzenie auta w ręce profesjonalnej firmy, zyskujesz pewność, że nie pożałujesz tej decyzji po kilku dniach, a pozostanie Ci jedynie cieszyć się swoim nowym autem z Niemiec, o którym już od dawna marzyłeś. Zapoznaj się ze szczegółami oferty, aby przekonać się, jak przebiega cały proces sprowadzania samochodu z Niemiec.

Podobne wpisy