Idealne rolety do sypialni- czyli jakie?
Z tkaniny naturalnej, syntetycznej lub ich mieszanek. Poziome, pionowe, gładkie bądź plisowane. Roleta na okno nie jedno ma imię, a popularnością dawno przebiła tradycyjne zasłony i firany. Nie wymaga instalacji karnisza, jest łatwa w czyszczeniu, a szeroki wybór rodzajów oraz półek jakościowo – cenowych pozwala dobrać je do każdego wnętrza. Przeczytaj ten krótki poradnik i przekonaj się, jakie rolety wybrać do sypialni.
Funkcje rolet w sypialni
Warto uświadomić sobie, że rolety pełnią kilka ważnych funkcji. Oto kilka najważniejszych:
- Chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych i zbyt wysoką temperaturą wewnątrz, zapewniając zacienienie i przyjemny chłód.
- Zaciemniają pomieszczenie. Ma to istotne znaczenie w sytuacji, gdy wieczorem i w nocy docierają do sypialni światła latarni ulicznych, czy neonów reklamowych.
- Zasłaniają przez wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Mieszkania usytuowane na parterze lub w bliskiej odległości kolejnego budynku to w porach wieczornych okazja do zajrzenia do środka przez przechodniów lub sąsiadów. Aby zapewnić sobie intymność, warto zasłonić okna roletami.
- Stanowią dopełnienie wystroju wnętrza. W zależności od preferencji mieszkańców i użytkowników sypialni, prosta, jednobarwna roleta będzie idealnym dopełnieniem stylów minimalistycznych a miękkie i lejące się rolety rzymskie dodadzą wnętrzu przytulności i romantyzmu.
- W przypadku okien o dużych wymiarach, gładka roleta w jasnym kolorze może spełniać funkcję ekranu dla rzutnika do zdjęć lub filmów.
Jeśli chcesz zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie rolety do sypialni będą dla Ciebie najlepsze, zastanów się, jakie funkcje mają one spełniać. Będzie to punkt wyjścia do doboru ich właściwego rodzaju.
Do wyboru, rodzaju i koloru
Bogata oferta produktów producenta rolet z Krakowa pozwala na ich optymalny dobór. Wśród rolet wewnętrznych sporą popularnością cieszą się obecnie praktyczne rolety dzień – noc. Ich cechą charakterystyczną są poziome, naprzemiennie ułożone pasy tkaniny przezroczystej oraz nieprzezroczystej. Dzięki nim można regulować ilość światła słonecznego wpadającego do wnętrza, bądź, przy odpowiednim ustawieniu, całkowicie je zaciemnić.
Jeśli zależy Ci na dodaniu wnętrzu romantyzmu i przytulności, możesz zdecydować się na rolety rzymskie, przypominające nieco wyglądem tradycyjne zasłony. Jeśli zostaną wykonane z gęstych, ciemnych tkanin, będą one również doskonale zaciemniały Twoją sypialnię, umożliwiając wypoczynek nawet w środku dnia.
Rozwiązaniem wartym zainteresowania są doskonale znane plisy w nowych odsłonach. Nikt nie powiedział przecież, że roleta zawsze musi być spuszczana z góry okna w dół. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, plisa może zakrywać tylko dolną część szyby okiennej lub fragment w środku. Dzięki temu możliwa będzie regulacja ilości światła i ciepła wpadającego do wnętrza.
Nie tylko na okna
Mimo że rolety instalowane są najczęściej na okna, nie jest to jedyne ich zastosowanie. Mogą one zakrywać również regały albo dzielić przestrzeń na mniejsze powierzchnie, działając na zasadzie podobnej do parawanów. Granice zastosowań tych wszechstronnych produktów wytycza tylko Twoja wyobraźnia.