roleta

Jak zamontować roletę dachową?

Warto wiedzieć, że zastosowanie rolet oraz plis jest świetnym rozwiązaniem na to, by ograniczyć ilość światła wpadającego do określonego wnętrza. Ponadto można dzięki temu ozdobić dany pokój. Jak zamontować roletę na okno dachowe?

Czym należy się sugerować przy doborze rolety do okna dachowego?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne dopasowanie plisy dachowej lub rolety do okna. W najprostszym możliwym ujęciu do wielkości przeszklenia trzeba dodać 0,5 cm. Osoba zainteresowana może dokonać samodzielnego zmierzenia okna lub zapoznać się z informacjami znajdującymi się na tabliczce znamionowej.

Kolejną opcją będzie zakup rolety producenta, z którego oferty zostały wybrane okna dachowe. Drugie i trzecie wymienione rozwiązania będą gwarantowały właściwy wybór. Osoby chcące samodzielnie dokonać pomiarów muszą pamiętać o tym, by zachować ostrożność. W przeciwnym razie promienie słoneczne będą wnikać przez szczeliny.

Jak zamontować roletę dachową?

Montaż rolet dachowych nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Warto wiedzieć, że ten typ różni się budową od plis. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oba warianty nie tylko są nieruchome, ale również przylegają do skrzydła.

W przypadku pierwszego rozwiązania użytkownicy będą mieli mniejsze pole manewru w kwestii manipulowania oświetleniem. Istnieje możliwość ich podnoszenia, a także opuszczania. Dzięki temu można kontrolować, ile dokładnie światła będzie wpadało od dołu. Z kolei plisy regulowane są zarówno od dołu, jak i od góry.

W celu zamontowania rolet dachowych wystarczy przestrzegać określonych zasad. Pierwszym krokiem będzie zamocowanie kasety, w której znajduje się zwinięty materiał. Jest to bardzo proste, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków należy docisnąć ten element do górnej ramy. Jeżeli użytkownik usłyszy charakterystyczne kliknięcie, to znak nie tylko tego, że zaczepy montażowe są odpowiednio zamocowane na ramie, ale również, iż wspomniana kaseta została unieruchomiona.

Kolejnym etapem będzie przykręcenie uchwytów do prowadnic. Rekomenduje się zaopatrzenie w śrubokręt, ale jeszcze lepiej wybrać wkrętarkę. Godny uwagi jest fakt, że nie ma konieczności mocowania uchwytów w dolnych rogach okna na ramie. Można wykorzystać do tego celu sznurki. Za ich pomocą istnieje możliwość zaciągania lub ściągania rolety. Jest to doskonały sposób na skuteczne kontrolowanie poziomu oświetlenia.

Następnym etapem będzie zamontowanie szyny prowadnicy. Zalecane jest, by znajdowała się w górnym rogu okna, między ramą okienną a kasetą, a także w dolnym rogu, między ramą a uchwytem. Należy mieć świadomość, że za jej trwałość odpowiedzialne są śruby wkręcane w odpowiednie miejsca. Na końcu wystarczy zamontować sznurek rolety dachowej. Istotne znaczenie będzie miało wyciągnięcie go z kasety i zahaczenie o dolny uchwyt. Osobom zainteresowanym zakupem wysokiej jakości produktów rekomendowane jest zapoznanie się z bogatą ofertą znajdującą się na stronie: https://minirolety.pl/.

W jaki sposób powinno się zamontować nowoczesne plisy dachowe?

Warto wiedzieć, że proces montowania plis dachowych jest zbliżony do zakładania wspomnianych wcześniej rolet. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zaznaczenie w odległości 1,5 cm od ramy konkretnego miejsca w narożniku, w którym zostaną umieszczone klipsy montażowe. Oczywiście, trzeba użyć czterech sztuk, po jednej w każdym z narożników. Kolejnym etapem będzie ich przykręcenie.

Następne ważne zadanie obejmuje zapięcie ozdobnych zaślepek i przykręcenie prowadnic. Na końcu należy nasunąć wieszaki plis na klipsy montażowe. Jak wiadomo, to właśnie po nich będzie przesuwać się materiał.

Obecnie materiały wykorzystywane do produkcji plis dostępne są w różnych wariantach. Osobom posiadającym w mieszkaniu okno od nasłonecznionej strony rekomendowane jest postawienie na model o grubszej tkaninie. Subtelna przesłona sprawi, że użytkownicy nie będą musieli wieszać zasłonek czy firan. Do minusów plis trzeba zaliczyć wyższą cenę w porównaniu do rolet.

Podobne wpisy