Wirtualna asystentka – czy warto zatrudnić?

Bez wątpienia wirtualny asystent jest doskonałą opcją nie tylko w przypadku przedsiębiorców odpowiedzialnych za duże firmy. Osoby, prowadzące mniejsze działalności także z powodzeniem mogą skorzystać z jego usług.

Mniej lubiane czynności 

W każdej firmie, niezależnie od jej profilu, na pewno dostępne do wykonania są mniej lubiane czynności. Niekoniecznie trzeba zajmować się nimi samodzielnie, jeśli istnieje możliwość zatrudnienia kogoś do pomocy. Idealne rozwiązanie to takie, aby przydzielić takie obowiązki, na których się zna. Nie sposób jest również znać się na wszystkim. Dzięki temu, że można finansowo pozwolić sobie na zatrudnienie pomocy, nie trzeba dłużej zastanawiać się nad czym, czy warto zatrudnić wirtualnego asystenta. Jego pomoc, bez dwóch zdań, jest nieoceniona. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest rozeznać się w sytuacji pod względem stawek, pakietów godzinowych asystentów czy najbardziej polecanych osób w tej branży. Nawet jeśli w danej chwili nie jesteś pewny, czy jest to optymalne rozwiązanie, to być może będzie się opłacało w przyszłości. Stawki być może ulegną małym zmianom, jednak zawsze oscylują w podobnej granicy.

Wirtualna asystentka — czy warto zatrudnić?

Na początku warto zastanowić się nad tym, czy jest to niezbędny krok pod względem dalszego rozwoju firmy. Już nawet przy wczesnej działalności przedsiębiorstwa nie trzeba wykonywać wszystkiego samodzielnie. Idealnym rozwiązaniem jest zastanowienie się nad wirtualną asystentką. Czy warto skorzystać z jej usług? Jak najbardziej, ponieważ:

– może prowadzić ona media społecznościowe, 

– jej zadaniem może być kontakt z klientami,

– wirtualny asystent będzie odpowiedzialny za wykonywanie zadań specjalnych,

– jest to doskonała okazja do zrobienia burzy mózgów i pomyślenia nad różnymi strategiami marketingowymi,

– można więcej czasu poświęcić na inne działania, a te, które są powtarzane powierzyć zatrudnionej na tym stanowisku osobie,

– dzięki pakietom godzinowym można wybrać tyle czasu na miesiąc, ile faktycznie będzie potrzebne.

Dlaczego warto zatrudnić wirtualnego asystenta?

Niewątpliwie na początku prowadzenia działalności może wydawać się to sporym wydatkiem, jednak jest to bardzo dobre biznesowe posunięcie. Nie da się ukryć, że na pewno nowa osoba w zespole odciąży właściciela firmy. Nie ma sensu przepłacać specjalistom za różne zadania do wykonania, jeśli znajdują się one wśród umiejętności osoby zatrudnionej. Dodatkowo atutem jest to, że tę osobę można zatrudnić w niepełnym wymiarze czasu pracy. Dzięki temu, że zazwyczaj asystenci mają pakiety godzin, nie ma potrzeby organizowania całego etatu. Warto mieć na uwadze również to, że każdy wirtualny asystent ma inną wiedzę na biznesowe tematy. To wszystko sprawia, że można wykupić pakiety od kilku osób, żeby w jak największym stopniu można było wykorzystać umiejętności danego asystenta.

Nieoceniona pomoc z zewnątrz

Na pewno jest się czym zainteresować i mieć na uwadze usługę asystenta z tego względu, że jest to nieoceniona pomoc z zewnątrz. Po mistrzowsku sprawdza się to w przypadku chęci poszerzenia działalności firmy lub też zlecenia innym osobom zadań, których nie lubi się wykonywać lub na których się nie zna. Bez wątpienia nie brakuje wirtualnych asystentek. Czy warto skorzystać z ich usług powinno być już jasne. Nie można zapominać o tym, że na polskim rynku coraz więcej osób postanawia podjąć się tego zadania i z powodzeniem realizują projekty na zlecenie.

Fenomenalnym pomysłem jest rozważenie zatrudnienia asystenta, który specjalizuje się w danej dziedzinie. Obu stronom zależy na tym, aby dane działanie było jak najszybciej i w jak najlepszym stopniu przygotowane. Przy okazji korzystania z usług asystenta trzeba pamiętać o tym, że mają być w formie odciążenia właściciela firmy, a nie dodania mu jeszcze dodatkowych zadań. W tym wypadku opłaca się postawić na profesjonalistę, najlepiej z doświadczeniem, i pod tym kątem rozpocząć poszukiwania najbardziej kompetentnego kandydata, który wniesie wiele pozytywów w struktury firmy.

Podobne wpisy