podróż

Gdzie zabrać rodzinę na weekend w Polsce?

Podróże zbliżają ludzi – dotyczy to również wyjazdów rodzinnych. Podczas wycieczki bliscy poznają siebie od innej strony niż zazwyczaj. Codzienność potrafi wprowadzić dużo monotonii do życia rodzinnego. Właśnie dlatego warto wspólnie podróżować. W ten sposób buduje się więzi i wspólne wspomnienia.

Nawet krótki wypad z rodziną na weekend potrafi pomóc wprowadzić trochę smaku do codzienności. Po takim wyjeździe z pewnością wszyscy bliscy będą miło wspominać wspólnie spędzone chwile. Gdzie wyjechać na weekend z rodziną?

Weekend na Dolnym Śląsku

Jeśli decydujemy się na weekend z rodziną w Polsce, można spędzić go na pięknym i nieco tajemniczym Dolnym Śląsku. W tym regionie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy zwiedzania miast niewątpliwie mogą zdecydować się na odwiedzenie Wrocławia. W tym mieście zachwycają piękny Rynek, Katedra oraz liczne zabytki. Dzieci zadowolone będę po wizycie we wrocławskim ZOO lub po obejrzeniu miniaturowej wystawy Kolejkowo.

Dolny Śląsk przyciąga też miłośników gór. W tym przypadku istnieje możliwość przenocowania w którymś z licznych górskich schronisk lub luksusowych domkach w górach do wynajęcia. Na rodzinną wycieczkę górską można wybrać się na Śnieżkę z Karpacza lub na Szrenicę ze Szklarskiej Poręby.

Na Dolnym Śląsku warto odwiedzić tajemniczy kompleks Riese czy interesującą Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Jeśli zastanawiamy się więc, gdzie na weekend z rodziną można wyruszyć, to bądźmy pewni, że ten region zaproponuje wiele atrakcji turystycznych dla wszystkich bliskich.

Weekend w województwie pomorskim

Świetnym miejscem na krótki wypad z bliskimi jest województwo pomorskie. Jeśli planujemy weekend z rodziną w Polsce, to region ten gwarantuje dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Piękne, duże plaże w Ustce zadowolą z pewnością osoby lubiące spacery nad morzem. W sąsiadującym z Ustką Jarosławcu odwiedzić można Muzeum Bursztynu oraz naprawdę wysoką latarnię morską.

Jeśli mamy zamiar spędzić kilka dni w jednym miejscu, właściwym wyborem będzie pięknie położony Gdańsk. Mnóstwo zabytków, możliwość odbycia morskiej wycieczki na Hel oraz świetna baza noclegowa to atuty tego miasta. Osoby preferujące mniej zatłoczone miejsca mogą wybrać się np. w okolice Jeziora Obłęskiego, gdzie na weekend z rodziną nie przyjeżdża tak wielu turystów, jak do dużych miast.

Województwo pomorskie to również Kaszuby słynące z unikalnych krajobrazów. Osoby interesujące się historią powinny natomiast zwiedzić Zamek w Malborku. Jeśli szukamy wrażeń i zastanawiamy się, gdzie wyjechać na weekend z rodziną, weźmy pod uwagę północ Polski, a konkretniej województwo pomorskie.

Weekend w Małopolsce

Małopolska posiada świetnie zorganizowaną i różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy w tym regionie luksusowe domki w górach do wynajęcia, hostele, prywatne domy oraz klimatyczne, górskie schroniska. Widać więc, że Małopolska zachęca do wypadu z rodziną na weekend.

Jeśli szukamy możliwości aktywnego wypoczynku, warto wybrać się w Tatry. Są przyjazne również w przypadku wycieczek z dziećmi dzięki możliwości spacerów Doliną Kościeliską czy Doliną Chochołowską. Można wjechać też kolejką na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę. Jeśli chodzi o góry, warto też zorganizować wycieczkę w Pieniny. Natomiast spływ Dunajcem sprawi wiele radości całej rodzinie. A po górskich wędrówkach można odpocząć w uroczej Szczawnicy.

Gdzie wyjechać na weekend z rodziną, jeśli chcemy zwiedzać miejskie zabytki? Oczywiście do Krakowa. Wawel, Rynek oraz wiele innych atrakcji zachęcają do odwiedzenia tego miasta. Małopolska jest więc miejscem, gdzie na weekend z rodziną zdecydowanie warto przyjechać. Tutaj nie ma nudy.

Jeśli szukamy pomysłu na weekend z rodziną w Polsce, możemy skorzystać z możliwości odwiedzenia wyżej wymienionych regionów. Wskazane miejsca są bardzo atrakcyjne turystycznie, posiadają też bogatą bazę noclegową. Prywatne stancje nad morzem, hotele w miastach czy luksusowe domki w górach do wynajęcia zapewnią wygodny odpoczynek i udany pobyt dla całych rodzin. Polska jest piękna, warto więc korzystać z jej turystycznych walorów.

Podobne wpisy