laptop

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Jeśli zauważysz rysy i zadrapania na używanym laptopie, nie martw się. Wynika to z normalnego użytkowania. Miej oko na oznaki braku pęknięć na urządzeniu – jeśli takowe są, może to oznaczać, że sprzęt został upuszczony w przeszłości. Lepiej więc uważaj, bo nigdy nie wiadomo, co może zostać wtedy uszkodzone.

Przed włączeniem laptopa sprawdź jego ekran. Warto przyjrzeć się, czy nie jest porysowany lub nie ma dziur (w najgorszym wypadku). Kupując używany sprzęt, zwróć także uwagę na klawiaturę. Lepiej sprawdzać każdy element, aby uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak bezużyteczne przyciski.

Sprawdzając używany laptop, otwórz go w naturalny sposób, skontroluj porty USB i złącza HDMI/DVI. Warto też spróbować połączyć się z siecią WiFi. Po wstępnej inspekcji możesz przejść do następnej sekcji.

Laptop poleasingowy – czy warto decydować się na taką opcję?

Tanie laptopy poleasingowe – tak często reklamują się sprzedawcy oferujący używane urządzenia. Co oznacza termin “po leasingu”? Dotyczy to sprzętu wykorzystywanego przez różne firmy w ograniczonym zakresie do celów komercyjnych. Przedsiębiorstwo wypożycza laptopy i użytkuje je przez określony czas, płacąc w zamian niskie raty. Po wygaśnięciu umowy komputer jest zwracany właścicielowi, odnawiany i sprzedawany.

Laptopy leasingowane często mają bardzo wysokie parametry techniczne – mogą to być komputery służące do uruchamiania programów graficznych lub aplikacji do przetwarzania wideo. Czasami dedykowane są jedynie przygotowywaniu dokumentów i wystawianiu faktur. Ponieważ sprzęt był używany tylko przez krótki czas (umowa może trwać rok lub dwa), działa jak nowy. Komputer może być wykorzystywany do obsługi zaawansowanych programów i wymagających gier, dlatego wśród graczy używane laptopy są bardzo popularne.

Czy warto kupić laptop poleasingowy? Sprawdź stan urządzenia

Laptopy biznesowe nawet w przypadku drobnej usterki zostaną przekazane wyłącznie autoryzowanej sieci naprawczej. Wypożyczone modele wymagają również regularnej konserwacji, która często chroni je przed poważnymi awariami i umożliwia wykrycie wszystkich nieprawidłowości. Każdy egzemplarz jest odnawiany przez profesjonalną firmę przed powrotem na rynek. Wymienione zostają wszystkie zużyte części, w tym te, których dotyczy problem. Fachowiec także czyści sprzęt wewnątrz i na zewnątrz, a z pamięci komputera wszystko znika. Tak więc zazwyczaj laptop jest w naprawdę dobrym stanie, gdy dociera do nowego nabywcy.

Jedna z największych wad takiego sprzętu to krótka żywotność baterii. Akumulator może z czasem ulec rozładowywaniu i nie jest w stanie utrzymać wystarczającego napięcia. Na szczęście większość laptopów ma baterie, które możesz samodzielnie wymienić. Znalezienie komponentu o większej pojemności również zwykle nie stanowi problemu. Warto zapytać o gwarancję na baterię w zakupionym laptopie, aby podwyższyć jego wydajność.

Kiedy i czy warto kupić poleasingowy laptop?

Kiedy warto kupić poleasingowy laptop? Po pierwsze, gdy rozpaczliwie potrzebujemy komputer, ale nie mamy dużo pieniędzy, aby go kupić w sklepie. Najważniejszą zaletę takich urządzeń stanowi fakt, że kosztują znacznie mniej niż nowe. Jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający, wystarczy prosty model, który pozwoli nam wygodnie korzystać z Internetu, obsługiwać pocztę e-mail, edytować zwykłe pliki tekstowe, swobodnie poruszać się po serwisach społecznościowych i streamingowych.

Kupno poleasingowego laptopa to świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz szybkiego komputera dla swoich pociech. Rok szkolny zakończył się zajęciami online, na co wielu rodziców i dzieci narzekało z powodu braku odpowiedniego sprzętu. W takim przypadku zakup laptopa poleasingowego jest idealną opcją. Nie musisz wydawać zbyt dużo pieniędzy, aby znaleźć solidny komputer dla swojego dziecka. Najtańsze modele to laptopy klasy biznes, które kosztują nawet 300-500 zł. Spełniają wszystkie wymagania i mogą być z łatwością wykorzystywane przez dzieci do realizacji prac domowych i uczestnictwa w zajęciach online. Jeśli interesują Cię laptopy poleasingowe HP – Poznań to idealne miejsce dla Ciebie.

Podobne wpisy