trening

Jak wymodelować sylwetkę? Praktyczne porady

Pośpiech, liczne obowiązki, brak czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków oraz inne życiowe zawirowania sprawiają, że coraz więcej osób boryka się z nadprogramowymi kilogramami. Wyższa waga wpływa niekorzystnie zarówno na zdrowie, jak i codzienne samopoczucie. Warto więc podjąć kroki, które pomogą nie tylko poprawić kondycję czy siłę organizmu, ale również spalić tkankę tłuszczową oraz osiągnąć wymarzoną figurę. Jak wymodelować sylwetkę w rozsądny, a zarazem trwały sposób?

Zdrowa dieta – podstawa walki o piękną sylwetkę

Proces modelowania sylwetki należy rozpocząć od odpowiedniej diety. Schudnięcie kilku kilogramów wymaga przejścia na deficyt kaloryczny. Aby był on zdrowy i bezpieczny dla organizmu, warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Pomoże ustalić, jaką liczbę kalorii powinniśmy spożywać oraz jak mogą wyglądać posiłki, by zapewnić sobie odpowiednią ilość składników odżywczych i witamin. Zdrowe dania bogate w węglowodany, tłuszcze czy białko nie tylko dodadzą nam energii na co dzień, ale również wpłyną na wygląd skóry, włosów oraz paznokci.

W zbilansowanej diecie nie może również zabraknąć wody. Jej picie jest ogromnie ważne, ponieważ reguluje procesy metaboliczne oraz pomaga we wchłanianiu substancji odżywczych z pożywienia. Co istotne, zwłaszcza dla kobiet regularne picie pomaga zmniejszyć również widoczność cellulitu. W dzienną podaż płynów można wliczyć również herbaty, zioła, a nawet… kawę. Należy jednak pamiętać, by były one pozbawione cukru.

Trening cardio – sprzymierzeniec w utracie tkanki tłuszczowej

Obok diety kluczową odpowiedzią na pytanie, jak wymodelować ciało, jest również trening. Nie od dziś wiadomo, że wszelkie formy ruchu zdecydowanie przyspieszają spalanie tłuszczu. Chcąc zgubić sporą liczbę kilogramów, warto postawić na cardio, a więc ćwiczenia, która pozwalają stracić mnóstwo kalorii.

W okresie letnim zdecydujmy się na przejażdżki rowerowe czy jogging. Taka forma ruchu nie tylko pomoże zrobić kolejny krok w drodze po wymarzoną sylwetkę, ale również zrelaksuje, uspokoi, pozwoli cieszyć się naturą i świeżym powietrzem.

W zimie bądź w dni, kiedy warunki atmosferyczne nie pozwalają na wyjście, z powodzeniem można wykonywać treningi aerobowe w domu. Posiadanie rowerka stacjonarnego czy bieżni zdecydowanie ułatwi ćwiczenia, jednak ich brak nie przekreśla możliwości treningowych. W Internecie dostępnych jest sporo filmików, do których wykonania niepotrzebne są żadne dodatkowe sprzęty, a jedynie trochę czasu i dobre chęci.

Jak wymodelować sylwetkę? Ćwiczenia z obciążeniem

Trening cardio pomaga spalić zbędne kilogramy, jednak raczej nie wpływa znacząco na jędrność i jakość ciała. Jak modelować sylwetkę, by skóra stała się napięta i elastyczna, a przy tym widoczny był delikatny zarys mięśni? Warto do planu treningowego włączyć ćwiczenia z obciążeniem.

Trening siłowy już dawno przestał być kojarzony jedynie z mocno napakowanymi mężczyznami. Coraz więcej kobiet ćwiczy z obciążeniem, osiągając piękne wyniki wizualne oraz wytrzymałościowe. Trening siłowy pozwala na modelowanie sylwetki oraz poprawę jej proporcji. Ćwiczenia z obciążeniem doskonale uwydatniają poszczególne mięśnie. Dzięki nim można znacząco podnieść pośladki, wyszczuplić brzuch, czy wymodelować nogi i ręce. Dodatkową zaletą regularnych treningów siłowych jest również zwiększenie wytrzymałości oraz siły organizmu, przyjęcie prawidłowej postawy ciała, a także poprawa jędrności czy elastyczności skóry.

Zabiegi – doskonałe uzupełnienie diety i treningów

Dieta i trening to ogromny krok w drodze po wymarzoną sylwetkę, niekiedy jednak niewystarczający. Nie mamy bowiem wpływu na to, z jakich partii ciała stracimy najwięcej tkanki tłuszczowej. Ponadto różne sytuacje w życiu, jak chociażby ciąża sprawiają, że w pewnym miejscach mamy nieco więcej tłuszczu czy skóry, których bardzo ciężko się pozbyć. Jak modelować sylwetkę w takim przypadku?

Warto zdecydować się na zabiegi wspomagające działanie diety i ćwiczeń. Jednym z nich jest VelaShape 3. To urządzenie łączące 3 najskuteczniejsze technologie stosowane w walce z tkanką tłuszczową: bipolarną falę radiową, masaż próżniowy oraz promieniowanie podczerwone IR. Zabieg stosować można na różne partie ciała. Seria pomoże wymodelować ciało w miejscach, które do tej pory były dosyć oporne. Należy jednak pamiętać, że stanowi jedynie uzupełnienie zdrowej diety i ćwiczeń.

Podobne wpisy