patyczki zapachowe

W jaki sposób działają patyczki zapachowe?

Uwielbiamy projektować wnętrze tak, by stało się wyjątkowym miejscem, w którym będziemy czuć się dobrze. Dotyczy to nie tylko umeblowania, wyposażenia czy kolorów ścian. Równie istotnym elementem tworzenia niepowtarzalnego charakteru wnętrza, jest wybranie odpowiedniego zapachu.

Jakie źródło zapachu wybrać?

Jednym ze sposobów na dopełnienie wnętrza, jest wybór pałeczek zapachowych. Stanowią one alternatywę dla manualnych odświeżaczy powietrza i świec zapachowych. W porównaniu do nich pałeczki są bezobsługowe, a ich działanie permanentne i bezpieczne.

Patyczki zapachowe – jak działają?

Z dostępnych na rynku odświeżaczy powietrza w pierwszej kolejności możemy wyróżnić dyfuzor zapachowy. Składa się on ze szklanego pojemnika, kompozycji olejków zapachowych oraz patyczków.

W jaki sposób działają pałeczki zapachowe? Płyn z olejkiem należy wlać do szklanego flakonika, a następnie włożyć do niego patyczki. Dostępne są również warianty z przygotowanym wcześniej olejkiem. W takim przypadku wystarczy odkręcić flakonik i włożyć pałeczki do środka. Kanałowa konstrukcja włókien patyczków pozwala na przenoszenie się olejków zapachowych ku górze podczas ich nasączania. Następnie aromat stopniowo uwalnia się w trakcie odparowywania.

Jednymi z najprostszych w użyciu są nasączane pałeczki zapachowe. W porównaniu do omawianych wcześniej dyfuzorów zestaw nie zawiera cieczy z olejkami. Patyczki zostają nią nasycone na etapie produkcji. Pałeczki należy umieścić w dołączonej do zestawu podstawce. Zazwyczaj całość tworzy gustowną kompozycję, która bardzo dobrze wpasowuje się w każde wnętrze.  

Jak działają patyczki zapachowe? Intensywność

W zależności od własnych upodobań można wzmocnić intensywność zapachu, dokładając kolejne pałeczki z zestawu. W przypadku, gdy woń przestaje być odczuwalna, należy odwrócić patyczki. Zalecane jest powtarzanie tej czynności co 7 dni.

Warto również sprawdzić, czy pachnący zestaw nie jest umieszczony przy kaloryferze lub w dużym słońcu. Może to spowodować szybkie odparowanie olejku. W zależności od jakości produktu patyczki powinny pachnieć nawet do trzech miesięcy. Warto zatem sięgać po sprawdzone i dobrej jakości pałki zapachowe.

Patyczki zapachowe – wpływ na stan umysłu

Wybierając odpowiednie kompozycje zapachowe, możemy stymulować nasz układ nerwowy. W pracy sprawdzi się woń cytrusów, pobudzająca i pozwalająca na skupienie. Natomiast w domu zazwyczaj szukamy spokoju oraz relaksu. W tym przypadku odpowiedni będzie zapach lawendy. Uzupełnienie przestrzeni ulubioną wonią jest przepisem na udany dzień. Warto o tym pamiętać, bo wybrany zapach będzie wypełniał nasze wnętrze przez kilka tygodni.

Wpływ na samopoczucie, mnogość kompozycji oraz elegancki design – połączmy to z prostym sposobem, w jaki działają patyczki zapachowe. Otrzymamy ciekawą propozycję umożliwiającą nadanie unikatowego charakteru naszemu wnętrzu. Często pomijany, a jakże istotny aspekt zapachu, ma wielowymiarowy wpływ na jakość funkcjonowania każdego dnia. Z tego względu warto nieco dłużej się pochylić nad doborem kompozycji.

Podobne wpisy