projekt

Projekt wnętrz – ile obecnie kosztuje?

Po wybudowaniu nowego domu, inwestora czeka z pewnością najtrudniejsze zadanie. Mowa bowiem o urządzaniu wnętrz. Cztery ściany powinny być bowiem w pełni funkcjonalne, muszą jednak również odznaczać się estetyką oraz wewnętrzną spójnością. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego też w takiej sytuacji warto zwrócić się do specjalisty, jakim bez wątpienia jest projektant wnętrz w Rzeszowie. Cennik takich usług to kwestia, która zastanawia wiele osób. Ile kosztuje więc projekt wnętrz oraz co wchodzi w jego zakres?

Projekt wnętrz — co się na to składa?

Projekt wnętrz to z pewnością bardzo skomplikowane zadanie. Wymaga ono bowiem dokładnego zagospodarowania nawet najmniejszej przestrzeni. Dlatego też projekt wnętrz składa się z kilku etapów, a każdy z nich przybliża inwestora do otrzymania najbardziej oczekiwanego rezultatu. Pierwszym krokiem zawsze jest rozmowa z inwestorem. To właśnie wtedy projektant dowiaduje się, w jakim celu używana będzie dana przestrzeń, jaki jest osobisty styl życia zleceniodawcy, jego styl życia oraz aspiracje. Inwestor podaje również budżet, jaki jest w stanie poświęcić na urządzenie wnętrza.

Następnie można stworzyć projekt funkcjonalny. Jego najważniejszym zadaniem jest stworzenie dobrze zagospodarowanego wnętrza. To właśnie wtedy projektant wytycza instalację sanitarną oraz elektryczną. Tworzy również ścieżki wewnątrz domu, które muszą zostać zaprojektowane w taki sposób, aby domownicy nie przeszkadzali sobie w codziennych obowiązkach.

Następnie projektant wnętrz przedstawia inwestorowi wizualizację wnętrz. Niektóre studia architektoniczne stosują technologię 3D, dzięki czemu inwestor może jeszcze dokładniej zobaczyć, jak będzie wyglądał jego wymarzony dom. Projektant przygotowuje również rysunki techniczne, które pokazują dokładny rozkład każdego z pomieszczeń. Dotyczy to projektu ścian oraz sufitów, wytyczenia instalacji sanitarnej czy elektrycznej. Ponadto przygotowywany jest również dokładny rozkład pomieszczeń wraz ze stylistyką oraz rozmieszczeniem mebli.

Projektant wnętrz w Rzeszowie — cennik

Wiele osób może się zastanawiać, ile kosztuje projektant wnętrz w Rzeszowie. Cennik zależy od wielu czynników i może być różny w zależności od lokalizacji. Z pewnością najważniejszym elementem, który może w dużym stopniu wpłynąć na cenę, jest złożoność projektu. Warto bowiem pamiętać, że projektant nie musi przygotowywać projektu całego mieszkania. Może to być bowiem projekt w mniejszym zakresie, dotyczący na przykład wytyczenia instalacji sanitarnej czy rozmieszczenia mebli na wymiar w danym pomieszczeniu.

Na ostateczną cenę projektu wnętrza bardzo duży wpływ ma również renoma danego architekta wnętrz. Wybierając eksperta warto zwrócić uwagę na jego portfolio, posiadane doświadczenie oraz opinie na temat jego usług ze strony innych użytkowników. Należy jednak pamiętać, że projektant wnętrz w Rzeszowie na bieżąco śledzi trendy panujące w architekturze wnętrz i z pewnością pomoże wybrać najlepiej pasujące rozwiązanie.

Podobne wpisy