dźwig

Wynajem dźwigu przez osobę prywatną – co trzeba wiedzieć?

Dźwig to jedna z najważniejszych maszyn, którą można spotkać niemal na każdym placu budowy. Zwykle kojarzą się one z ogromnymi żurawiami budowlanymi, które są stawiane na zlecenie dużych deweloperów w celu postawienia budynku mieszkalnego czy usługowego. Obecnie jednak nawet mały przedsiębiorca oraz osoba prywatna mogą wynająć niewielki dźwig na własne potrzeby. Jednak bardzo często zdarza się, że nie są oni pewni, na jakie usługi dźwigowe (Wejherowo) postawić oraz czego tak naprawdę potrzebują.

Usługi dźwigowe Wejherowo — kiedy warto się zdecydować?

Wynajęcie dźwigu dla wielu osób może okazać się bardzo problematyczne. Nic więc dziwnego, że u osób, które chcą wynająć dźwig, pojawia się wiele pytań. Najważniejszym z nich jest jednak to, w jakich sytuacjach trzeba czy należy wynająć dźwig. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się w przypadku budowy domu lub innego obiektu, który będzie wymagał przeprowadzenia pewnych prac na dużej wysokości.

W jakich jeszcze sytuacjach warto zdecydować się na wynajem dźwigu? Na takie rozwiązanie warto postawić, kiedy ktoś planuje wymienić okna w budynku bądź ocieplić ściany. Z pewnością będzie stanowiło to duże ułatwienie i sprawi, że prace będą przebiegały dużo sprawniej i skuteczniej. Dzięki temu będzie można również uniknąć rozstawiania dużych, nieporęcznych rusztowań wokół budynku. Ponadto wynajem żurawia może okazać się niezbędnym rozwiązaniem w przypadku układania dachu bądź innych, wysoko położonych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem dźwigu — co warto wiedzieć?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, czy na usługi dźwigowe (Wejherowo) trzeba posiadać specjalne pozwolenie. Odpowiedź brzmi: nie. Nie należy posiadać specjalnego pozwolenia na wynajem dźwigu, który będzie pracował na określonych wysokościach, jednak tylko w przypadku przydomowych prac na własnej posesji. Jeżeli mowa natomiast jest o dużym żurawiu budowlanym, który będzie pracował w przestrzeni publicznej, konieczne jest specjalne pozwolenie z urzędu miasta przy zachowaniu szczególnych zasad związanych z bezpieczeństwem na placu budowy.

Kolejną kwestią jest to, jaki dźwig wybrać do konkretnego zadania. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Przede wszystkim należy określić, na jakiej wysokości będą wykonywane prace oraz jaka jest waga elementów, które będą miały być podnoszone przez dźwig. Należy również wziąć pod uwagę miejsce, w jakim maszyna będzie wykonywała swoją pracę. Zwykle do wykonywania przydomowych prac nie jest konieczny ogromny żuraw budowlany, a mini dźwig.

Wynajem dźwigu — dlaczego warto?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że firma, od której osoba prywatna wynajmuje dźwig, zapewnia również wsparcie profesjonalnego pracownika. Zajmie się on pilotażem żurawia i jego sprawną obsługą. Należy bowiem pamiętać, że do obsługi takiej maszyny konieczne są specjalne kursy oraz pozwolenia na kierowanie nimi. Zwykle osoby, które wynajmują dźwig nie mają pojęcia na temat jego obsługi, dlatego też, firmy zapewniają wykwalifikowanego pracownika.

Podobne wpisy