dieta

Jak długo można być na diecie ketogenicznej?

Keto dżemy już nikogo nie dziwią. Zresztą żyjemy w takich czasach, że co po chwilę pojawiają się zdrowe nowości na rynku, które na dodatek dopasowane są do potrzeb współczesnych konsumentów. Takich, którzy w sposób świadomy podchodzą do tego, co znajdują na swoich talerzach. Co więcej, wiele osób, które do tej pory miało do czynienia z nadwagą i otyłością, postanawiają zadbać o siebie. Często stawiają oni na dietę ketogeniczną. Warto zdobyć o niej odpowiednie informacje, aby mieć pewność co do tego, że postępuje się w sposób jak najbardziej rozważny.

Dieta wysokotłuszczowa

Zanim ktokolwiek będzie szukał odpowiedzi na pytanie, jak długo można być na diecie ketogenicznej, czas poznać jej główne założenia, aby wiedzieć, że postępuje się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Otóż tego rodzaju sposób odżywiania nazywa się również dietą wysokotłuszczową. Podstawowym źródłem energii są tłuszcze. Wydawać się może to dziwne, ponieważ wszyscy żyją w przekonaniu, że tłuszcze powodują nadwagę, ale wystarczy postępować rozważnie, aby można doprowadzić do wejścia w stan keto bez szkody dla swojej wagi.

O czym nie można zapomnieć, będąc na takiej diecie? Otóż ok.75% spożywanych kalorii powinno pochodzić ze zdrowych tłuszczów. Tak jak zawsze dąży się do spożywania białka, tak w tym przypadku należy doprowadzić do jego ograniczenia. Maksimum 20% na dzień. A co z węglowodanami? Maksimum 5% z dziennej porcji kalorii. Dlatego też o tym sposobie odżywiania mówi się dieta low carb lub też dieta niskowęglanowa.

Różne etapy diety keto

Ile można być na diecie ketogenicznej? Warto znaleźć odpowiedź na to pytanie, ponieważ zaliczyć ją można do jednych z najważniejszych zasad. Szacuje się, że maksymalnie przez okres sześciu miesięcy. Ktoś powie, że krótko, ale chodzi tu o to, że dieta ketogeniczna zaliczana jest również do bardzo restrykcyjnych. Może się okazać, że jeżeli ktoś będzie dłużej stosował się do głównych założeń ten diety, po pewnym czasie, w jego organizmie zabraknie podstawowych składników odżywczych, jakie potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania. Po tych sześciu miesiącach można pomyśleć o innej diecie. Za jakiś czas, na nowo będzie można powrócić do diety ketogenicznej, jeżeli ktoś będzie w stanie pogodzić się z takim sposobem odżywiania.

Etapy diety keto

Skoro już wiadomo, jak długo keto można stosować, to czas na to, aby poznać poszczególne etapy tego sposobu odżywiania. Całą dietę dzieli się na cztery etapy, których długość trwania zależna jest od indywidualnych predyspozycji. U niektórych przechodzenie z jednego etapu do drugiego, może trwać nieco szybciej, a u innych dłużej.

Faza pierwsza nazywana jest również wprowadzeniem. To właśnie na tym etapie powoli lub szybko trzeba będzie ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów. Pomoże wejść to w fazę keto. Wiele osób już na tym etapie zauważa u siebie szybkie spadki wagi. Można zawdzięczać to temu, iż następuje szybki spadek wody, która bardzo często zalega w organizmie, powodując m.in. napuchnięcie organizmu.

Ketoadaptacja to drugi etap. W tym momencie organizm zaczyna przyzwyczajać się do pracy w zupełnie nowym środowisku. Nie ma do czynienia już z taką ilością węglowodanów, co też może być dla niego ogromnym zaskoczeniem. Zupełnie nowy stan metaboliczny, który ma również na celu podkręcenie metabolizmu.

Keto redukcja to trzeci etap, który sprawi, że będzie można tracić nadprogramowe kilogramy w odpowiednim czasie. Wyjście z ketozy to czwarty, ostatni stan, który pomaga tak naprawdę zachować osiągnięte efekty, czyli m.in. niską wagę, czy też wizualnie lepszą sylwetkę. Jeżeli więc ktoś jest w stanie pogodzić się z głównymi założeniami diety ketogonicznej, może zabrać się za działanie. Na stronie https://ketosklep.pl/kategoria/keto-kuchnia/keto-dzemy/, jak również na wielu innych, można otrzymać różne produkty spożywcze, które można spożywać na diecie ketogenicznej. Dzięki nim osiągnięcie wymarzonych efektów wcale nie będzie takie trudne. Warto więc jak najszybciej zabrać się za działanie z dietą.

Podobne wpisy